Odovzdali sme petíciu za odstránenie čiernych stavieb na Gerbovej ulici

Drahí Michalovčania, signatári petície…

práve sme v podateľni Mestského úradu odovzdali  podpisové hárky s petíciou za odstránenie čiernych stavieb na ulici Mikuláša Gerbu na sídlisku Straňany. Podpísal ju zákonom stanovený počet ľudí, teda viac ako 1000 Michalovčanov.

V prvom rade sa chceme poďakovať všetkým obyvateľom Michaloviec, ktorí sa pod ňu podpísali a taktiež tým, ktorí pomáhali pri zbere podpisov. Týmto jasne vyjadrili svoj postoj, že už majú dosť znečisťovania verejného priestoru, hluk v nočných hodinách, rabovanie odpadkových košov, žobranie alebo pálenie rôznych materiálov. Samotná osada má už viac ako 200 obyvateľov, nemá kanalizáciu a je tam jeden vodovodný kohútik. Takýto spôsob života nepatrí do moderného mesta 21.storočia.

O tejto petícii a o týchto problémoch sa konečne bude diskutovať v rámci samostatného bodu na zasadnutí Mestského zastupiteľstva.

Výsledkom tejto diskusie by malo byť schválenie uznesenia o zriadení odbornej pracovnej skupiny, ktorá sa bude pravidelne každý mesiac stretávať a hľadať zákonné spôsoby ako sa to dá, a nie ako sa to nedá. Výsledkom by malo byť presťahovanie pôvodných obyvateľov tejto osady do inej lokality v rámci mesta, a ich postupná integrácia do spoločnosti prostredníctvom sociálnych podnikov.

Členovia petičného výboru:
zľava: JUDr. Zuzana Harmanová Dobranská, Ing. Filip Kaľavský (predseda), Mgr. Milan Kaplan

Verím, že návrh na zriadenie tejto odbornej pracovnej skupiny bude podporený aj poslancami SMERu, keďže záleží to od nich a od toho, že v zastupiteľstve majú 14 z 25 poslancov.

Obyvatelia už majú dosť sľubov a chcú konkrétne kroky a riešenia, ktoré vrátia sídlisko Straňany do 21.storočia. Na takéto nekontrolované osady doplácame ako spoločnosť vo forme zvyšujúcich sa výdavkov. Ak to budeme prehliadať, tak náklady sa budú len zvyšovať a problém ďalej prehlbovať. 

Ďakujeme a pokračujeme ďalej.

Ing. Filip Kaľavský (predseda petičného výboru a poslanec mesta Michalovce)

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.