Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Čoskoro tu máme Vianoce. Pre každého z nás sú to sviatky, kedy sa stretne celá rodina a užíva si spoločne strávený čas. Bohužiaľ starkí v domovoch dôchodcov sú častokrát sami a tieto dni sú pre nich o to smutnejšie. Práve preto pred 3 rokmi vznikol projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Ide o krásnu myšlienku, vďaka ktorej sú babičky a deduškovia v zariadeniach obdarovaní krabicou plnou lásky. Krabicou plnou maličkostí, vďaka ktorej zažijú čaro Vianoc a pocit, že na nich niekto myslí.

V našom meste sa v posledných dvoch rokoch na tejto zbierke podieľala aj zakladajúca členka Nových Michaloviec, Zuzana Dobranská Harmanová, ktorá v minulom roku s ďalšími dvomi dobrovoľníčkami vyzbierala viac ako 1000 krabíc plných lásky, a ako sama tvrdí, Michalovčania aj napriek pandémii ukázali, že majú srdce na správnom mieste a potešili seniorov v jedenástich zariadeniach a niekoľkých opatrovateľských služieb. 

Tento rok prispejú do zbierky aj členovia Nových Michaloviec, ktorí veria, že budúci rok už bude pre našich starkých radostnejší a bohatší na osobné stretnutia.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.